BOŞANMA DAVASI AVUKATI NEDEN ÖNEMLİ?

Boşanmak, halk içinde pek hoş karşılanmasa da birbirini kırıp dökme seviyesine gelmiş eşlerin gerçekleştirilmesi geren bir durumdur. Boşanma sürecine girmek isteyen bir kişinin bu yolda iyi bir boşanma davası avukatı tutması gerekmektedir. Aksi halde hem boşanma sürecinde hem de mahkemede birçok konuda hüsrana ve zarar uğrayabilirsiniz.

Evlenmek ne kadar kutsal olsa da bu birlikteliği yürütemeyen eşlerin birbirini kırıp dökmeden ayrılması yani boşanması da bir o kadar önem taşıyor. Boşanma davası açacak olan eşlerin ilk yapması gereken bu konuda uzman bir boşanma davası avukatı tutmak olmalıdır. Boşanma davası avukatının alanında uzman olması sizi mahkeme sürecinde çok rahat ettirecektir. Boşanma sürecindeki kişi , boşanmanın acemisidir. Boşanma davasında bu kişinin önüne çok farklı konular çıkabileceği için avukatınızın tecrübesi burada devreye girer. Boşanma davası avukatı, süreci ne kadar iyi yönetir ve geliştirirse mahkeme sonucu da sizin için o kadar iyi olacaktır. Varsa çocukların velayeti, nafaka, tazminat ve mal paylaşımı gibi konular hele ki yasal yükümlülükler ve mahkemeden anlamayan bir kişi için olarak içinden çıkılacak konular değildir. Boşanma davası avukatına her şeyden önce evlilik boyunca ne yaşadığınızı, ne gibi durumlarla karşı karşıya kaldığınızı anlatmanız faydanıza olacaktır. Önemsiz gördüğünüz konular mahkemede menfaatiniz için çok önemli olabilir.

Peki, neden boşanma davası avukatı diyoruz? Evet, her avukat sizi temsil edebilir ancak bu alanda uzmanlaşmış olan boşanma davası avukatı ile süreci götürmek elinizi rahatlatacaktır. Boşanma davası avukatı, tüm süreçte yaşanabilecek olumsuzlukları en aza indirmek ve müvekkillerinin istekleri doğrultusunda bir planlama yapar. Boşanma davası avukatı, müvekkilini yani sizi sürekli bilgilendirir ve sürece göre değerlendirmelerde bulunur, mahkeme boyunca gelişen olaylar karşısında neler yapılacağı konusunda bilgi verir. Boşanma davası avukatı, yapacağınız toplantılar sonucunda beklentilerinizin boşa çıkmaması ve mağduriyetinizin giderilmesi için sizi en iyi şekilde temsil edecektir.

Av.Ozan Kayahan

Etiketler: , , , ,
Av. Ozan Kayahan
Av. Ozan Kayahan

Avukat Ozan Kayahan 1973'de İzmir’de doğmuştur. 1999 yılında Dokuz Eylül Üniversitesi Hukuk Fakültesinden mezun oldu. Askerlik görevini 2001 yılında kısa dönem olarak tamamladı. 2001–2005 yılları arasında farklı hukuk bürolarında avukat olarak çalıştı. 2004 yılında İstanbul'a yerleşti. 2005 yılında Kayahan Hukuk Bürosunu kurdu. 2005 yılından bu yana Kayahan Hukuk Bürosunda kurucu avukat olarak meslek yaşamını sürdürmektedir. Kaleme aldığı ve ülkemizde yaşanan hukuksal sıkıntıları konu alan pek çok makalesi değişik yayın organlarında yayımlanmıştır. Av. Ozan Kayahan, hukuki savunmalarında yasaların tam anlamıyla ve tavizsiz uygulanması prensibini benimsemiştir. Bilhassa yasa uygulayıcılarının, uygulanması gereken yasayı orantısız bir takdir hakkı ile uygulamasına karşı her zaman etkili ve dik duruş göstermektedir.