AYRILIK KARARI NE ZAMAN SONA ERER?

1) Eşler barışınca ayrılık kararı sona erer.

Barışma, ayrılık kararını sona erdirir. Hangi halleri barışma kabul edilir? Eşler aynı çatı altında yaşamaya başlamışsa veya bir başka ifadeyle ortak hayat yeniden kurulmuşsa bu durumlar eşlerin barışması olarak kabul edilir. Eşlerin cinsel ilişkide bulunması da barışma anlamına gelir.

2) Ayrılık süresi dolunca ayrılık kararı sona erer.

Mahkeme kararında yer alan ayrılık süresi dolunca ayrılık kararı sona erer. Bu durumda barışma ihtimali gerçekleşmemiş olduğundan ayrılık kararı sona erer.

Etiketler: , , , , , ,
Av. Ozan Kayahan
Av. Ozan Kayahan

Avukat Ozan Kayahan 1973'de İzmir’de doğmuştur. 1999 yılında Dokuz Eylül Üniversitesi Hukuk Fakültesinden mezun oldu. Askerlik görevini 2001 yılında kısa dönem olarak tamamladı. 2001–2005 yılları arasında farklı hukuk bürolarında avukat olarak çalıştı. 2004 yılında İstanbul'a yerleşti. 2005 yılında Kayahan Hukuk Bürosunu kurdu. 2005 yılından bu yana Kayahan Hukuk Bürosunda kurucu avukat olarak meslek yaşamını sürdürmektedir. Kaleme aldığı ve ülkemizde yaşanan hukuksal sıkıntıları konu alan pek çok makalesi değişik yayın organlarında yayımlanmıştır. Av. Ozan Kayahan, hukuki savunmalarında yasaların tam anlamıyla ve tavizsiz uygulanması prensibini benimsemiştir. Bilhassa yasa uygulayıcılarının, uygulanması gereken yasayı orantısız bir takdir hakkı ile uygulamasına karşı her zaman etkili ve dik duruş göstermektedir.