Close

Not a member yet? Register now and get started.

lock and key

Sign in to your account.

Account Login

Forgot your password?

Yoksulluk nafakası hangi hallerde sona erer?

09 Haz Av. Ozan Kayahan
Yoksulluk nafakası hangi hallerde sona erer?

Yoksulluk nafakasının ne olduğunu şu makalemde açıklamıştım. Belli bazı hallerde yoksulluk nafakası sona ermektedir. Bu haller şunlardır :

1-Yoksulluk nafakası alan eski eşin yoksulluğu ortadan kalkarsa yoksulluk nafakası sona erer

Gıda , giyinme , barınma , sağlık , ulaşım , kültür gibi harcamalarını karşılayamayan kişilere yoksul sayılacağını belirtmiştik. Buna göre nafaka alan eski eş bu ihtiyaçlarını karşılayabiliyorsa artık yoksul sayılmaz ve yoksulluk nafakası sona erer.

2-Yoksulluk nafakası alan eski eş , yeniden evlenirse yoksulluk nafakası sona erer.

Bu durumda nafaka alan eski eşin evlenme tarihinden itibaren yoksulluk nafakası sona erer.

3-Yoksulluk nafakası alan eski eş veya diğer eski eşten birisi ölürse yoksulluk nafakası sona erer.

4-Yoksulluk nafakası alan eski eş , evlenmeksizin başka bir kişi ile evlenmiş gibi yaşarsa yoksulluk nafakası sona erer.

Nafaka alan eski eş , resmi evlilik yapmadan bir başka kişi ile karı koca hayatı yaşıyorsa bu takdirde yoksulluk nafakası sona erer.

 

Av.Ozan Kayahan

 

Bir önceki yazımız olan Aldatılan eş, üçüncü kişiye tazminat davası açabilir mi ? başlıklı makalemizde Aldatan Eş, Aldatan eş ile üçünci kişi arasındaki ilişki ve Aldatılan Eş hakkında bilgiler verilmektedir.

 

5 comments

 • Fuat Budak diyor ki:

  oncelık le ıyı gunler dılerım sayın ozan bey ben esımden cekısmelı bosandım nafakayı oduyorum ama sole bı durum var %50 kusur bende gerısı onda buna ragmen ıkı tarafı suclu bulupda nasıl nafaka bulunuyor anlamadım evı terk eden kendısı bana soyle bı msj cekme geregınde bulundu gerı donerdıye beklemek aptallık olur ben bı baskasına aıtken olmaz dıye bı msj atıyo sonra yuce dıvan butun faturayı bana kesıyor bu yasaların takdırı nasıl bı takdırdır anlam veremıyorum bana bu konu hakkında nasıl yol gostere bılırsınız

 • hasan diyor ki:

  slm ben eşimden ayrılalı 1 yıl oldu nafaka davası actı ve kazandı 300 milyon nafaka vercem zaten ben asgari ücret calışıyom cocugumada nafaka veri yom 150 tl bana bişe kalmıyo evliyim şimdi nasıl kurtula bilirim bu nafakadan

 • ayşe diyor ki:

  eşim eski eşine yoksulluk nafakası vermektedır ama eski eşi sıgortalı çalışmakta ve kendi gelırlerini karşılamakta eşim ise asgari ucretle çalışmakta nafakayı vermemesi icin ne yapması erekır.

 • feyzullah koc diyor ki:

  iyi gunler ozan bey ben 9 yillik evli kaldigim esimin adina buyukbas hayvan ciftligi kurduk 3 ortakli esim istanbulda yasiyordu ben ciftlikte mecburen kaliyordum supruz bi bosanma davasiya karsilastim ve bosandik ciftligi elimden aldi beskurussuz ortada kaldim bir oglumuz var 6 yasinda o da annede nafaka baglandi onuda odeyemiyyorum kanunen mallarin ortak oldugu soyleniyor ama ben hic birsey yapamadim lutfen rica ediyorum bu konuda ne yapabilirim yardimci olurmusunuz . SAYGILAR


Yorumunuz Benim İçin Değerlidir

    Copyright © 2011 - ozankayahan.av.tr - Tüm Hakları Saklıdır.