FACEBOOK, MSN VEYA SMS’İ DELİL GÖSTERİLİRKEN NELERE DİKKAT ETMEK GEREKİR?

Daha önce de değindiğimiz gibi facebook –msn kayıtları ve kısa mesajlar mahkemede delil olarak sunulabilir. Ancak tüm bu deliller hukuka uygun şekilde elde edilmiş olmalıdır.

Hukuka uygun elde edilmiş deliller boşanma davasında delil olarak değerlendirilebilecektir. Hukuka uygunluk hallerinden bazıları şunlardır :

1) Ortak hayat devam ederken eşlerden biri diğer eşin  bilgisayardaki bazı “boşanma sebebi” niteliğindeki bilgilerine ulaşmış ise bu bilgiler (facebook, msn, sms, e-posta gibi) boşanma davasında da kullanılabilir. Çünkü eşlerin ortak hayatları devam ederken eşler arasında özel hayattan bahsedilemeyecektir.

2) Eşlerden birinin, facebook’ta veya başka sosyal ağlarda yaptığı başkalarının görebileceği şekildeki aleni paylaşımlar boşanma davasında delil olarak değerlendirilir. Örneğin: Kocanın başka bir kadınla olan samimi resmini facebook’ta paylaşması boşanma davasında delil olabilecektir.

 

Soru sormak ister misiniz?

2 yorum
 1. Vİ
  says:

  Merhabalar Ozan Bey,

  Facebook’ta yapilan paylasimlarin bosanmaya delil olarak sunulabilecegini gosteren karari paylasabilir misiniz?

  Tesekkurler,

  Cevapla
 2. Kenan
  Kenan says:

  Boşanma davamız bitmiştir Hakim ise nafaka olarak miktarı belirledi ama ben bekar olarak tahmin ettiğim boşanmış olan eşime facebook tan 2011 yılında evlendiği ve bununla ilgili bir cok yakın resimleri mesajları görüyorum bunun fotorafını cekip mahkemeye versem tekrardan nafakam düşermi.

  Cevapla

Cevapla

Tartışmaya katılmak mı istiyorsunuz?
Katkıda bulunmak için çekinmeyin!

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir