BOŞANMA DAVASINDA AVUKATIMIN OLMASI ZORUNLU MUDUR?

Boşanma davasında avukat tutma mecburiyeti bulunmamaktadır. Boşanma davası açmak isteyen kişi bir dilekçe ile aile mahkemesinde boşanma davası açabilir. Hukuki durum böyle olmakla birlikte dava devam ederken hak kayıpları yaşamamak adına bir boşanma avukatının davada temsil etmesi davacıya ve davalıya büyük faydalar getirecektir.

Soru sormak ister misiniz?

Etiketler: , ,
Av. Ozan Kayahan
Av. Ozan Kayahan

Avukat Ozan Kayahan 1973'de İzmir’de doğmuştur. 1999 yılında Dokuz Eylül Üniversitesi Hukuk Fakültesinden mezun oldu. Askerlik görevini 2001 yılında kısa dönem olarak tamamladı. 2001–2005 yılları arasında farklı hukuk bürolarında avukat olarak çalıştı. 2004 yılında İstanbul'a yerleşti. 2005 yılında Kayahan Hukuk Bürosunu kurdu. 2005 yılından bu yana Kayahan Hukuk Bürosunda kurucu avukat olarak meslek yaşamını sürdürmektedir. Kaleme aldığı ve ülkemizde yaşanan hukuksal sıkıntıları konu alan pek çok makalesi değişik yayın organlarında yayımlanmıştır. Av. Ozan Kayahan, hukuki savunmalarında yasaların tam anlamıyla ve tavizsiz uygulanması prensibini benimsemiştir. Bilhassa yasa uygulayıcılarının, uygulanması gereken yasayı orantısız bir takdir hakkı ile uygulamasına karşı her zaman etkili ve dik duruş göstermektedir.

1 cevap
  1. zekiye
    zekiye says:

    Ozan Bey, boşanma davası açtım ama henüz tarihi belli değil.Belli olana kadar boşanma avukatımı değiştirebilir miyim?Değiştirebilirsem ne tür bir prosedür uygulamalıyım?Teşekkürler

    Cevapla

Cevapla

Tartışmaya katılmak mı istiyorsunuz?
Katkıda bulunmak için çekinmeyin!

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir